犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Üç kuşaktır 'doğal sabun' satıyorlar - MALATYA

投稿日:

Üç kuşaktır "doğal sabun" satıyorlar - MALATYA - Akpınar Çarşısı'nın görüntüsü - Ramazan Yıldırım'ın sabun sattığı işyeri - Ramazan Yıldırım'ın raf ve sabunları düzeltmesi - Sabunlardan görüntüler - Ramazan Yıldırım'ın konuşmasıÜç kuşaktır "doğal sabun" satıyorlar - Malatya 'da kimyasal madde içermeyen doğal sabunlar satan 56 yaşındaki Ramazan Yıldırım, dedesinden kalan 80 yıllık dükkanda mesleğini sürdürüyor - Ramazan Yıldırım: - "80 yıllık bir iş yeri tecrübesine sahibiz. Mesleği üçüncü nesil olarak devam ettiriyorum"MALATYA (AA) - OKAN COŞKUN - Malatya 'da kimyasal madde içermeyen doğal sabun satan 56 yaşındaki Ramazan Yıldırım, dedesinden kalan 80 yıllık dükkanda üç kuşaktır işini devam ettiriyor.Dede mesleğini Akpınar Çarşısı'ndaki 10 metrekarelik dükkanda üçüncü kuşak olarak devam ettiren Ramazan Yıldırım, işini ilerletmenin planlarını yapıyor.Kurulduğu günden bu yana kimyasal madde içermeyen doğal sabunlar satılan dükkandaki çok sayıda ürün, yurt içindeki hemen hemen tüm şehirlere gönderiliyor.Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dedesinin başlattığı işi sürdürmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Dedesinin ardından babası tarafından devam ettirilen mesleği 30 yıl önce devraldığını aktaran Yıldırım, ilk günkü aşkla işini devam ettirdiğini ifade etti.
Dedesinin esnaflığını halen gelen müşterilerin anlattığını aktaran Yıldırım, "80 yıllık bir iş yeri tecrübesine sahibiz. Mesleği 3. nesil olarak devam ettiriyorum. 1970'li yıllarda çırak olarak başlamıştım bu işe sonra lise, üniversite bitti babam yaşlanınca ben devam ettirmeye başladım. Evliyim, iki çocuğum var. Kazandığım parayla da iki çocuğumu okuttum. Çocuklarım boş zamanlarını yanımda geçiriyor. Ben de inşallah işi küçük oğluma devredeceğim." dedi.
Yıldırım, birçok insanın şampuan yerine eskisi gibi saf sabun kullanmaya başladığını anlatarak, bundan dolayı birçok kişinin kendilerini tercih ettiğini dile getirdi.Son günlerde doğal sabun satışlarının arttığını belirten Yıldırım, "Müşterilerimizin çoğu abonedir. Önce almış memnun kalmış, devam ediyor. Bir müşterim var bana, 'Çok yerden sabun aldım ama babamın eskiden eve getirdiği sabunları bulamıyorum.' dedi.
Bana geldi, babasının aldığı sabunu verdim. Önce bir kalıp aldı denedi, sonra tekrar gelip 5 torba sabun aldı. Halen dedemin ismini söyleyerek gelen yaşlılar var." sözlerine yer verdi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/uc-kusaktir-dogal-sabun-satiyorlar-malatya-812906.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.