犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Kayısı bahçeleri 'beyaz gelinliği' ile ziyaretçilerini büyülüyor - IĞDIR

投稿日:

Kayısı bahçeleri "beyaz gelinliği" ile ziyaretçilerini büyülüyor - IĞDIR - Ağrı Dağından görüntü - Bahçelerin genel görüntüleri (Drone) - Kayısı ç,çeklerinden görüntüler - İlteriş Kağan Taşkınsu ile röportaj - Mert Ekmekçi ile röportajKayısı bahçeleri "beyaz gelinliği" ile ziyaretçilerini büyülüyor - Ağrı Dağı'nın eteklerinde bulunan ve kayısı ağaçlarının açtıkları çiçeklerle beyaza bürünen bahçeler, güzel görüntü oluşturuyor - Vatandaşlardan İlteriş Kağan Taşkınsu: - "Kayısı bahçeleri ilkbaharla çiçek açarak bize doğal güzelliğini sunuyor. Buraya geldiğimiz zaman beyazın göz kamaştırıcı güzelliğiyle karşılaştık. Buraları her yıl doğaseverler, doğa fotoğrafçıları, turistler, gelin ve damatlar geziyor" - Fotoğraf sanatçısı Mert Ekmekçi: - "Yılın belli dönemlerinde bu bahçelere gelip fotoğraflayarak, bunları sosyal medyada ve farklı platformlarda kullanıyorum. Bu bahçeler için hem yerelde hem de uluslararası platformlarda Iğdır 'ın tanıtım yüzü diyebiliriz"IĞDIR (AA) - HÜSEYİN YILDIZ - Türkiye'nin önemli kayısı üretim merkezlerinden Iğdır 'daki kayısı bahçeleri, ağaçların çiçek açmasıyla doyumsuz güzellikler sunuyor.Yıllık yaklaşık 40 bin ton kayısı üretiminin gerçekleştiği kentteki ağaçlar, ilkbaharın gelmesiyle çiçek açtı.Ağrı Dağı'nın eteklerinde bulunan ve beyaza bürünen bahçeler, doğal güzelliğiyle görülmeye değer görüntüler sunuyor.Ağaçların çiçek açarak beyaza bürünmesi, bölgede en fazla dikkati çeken doğa olayları arasında yer alıyor.Baharın birbirinden güzel tonlarının arasında açan çiçekler, görenlere bir yandan adeta renk cümbüşü sunarken bir yandan kartpostallık görüntüler oluşturuyor.Vatandaşlardan İlteriş Kağan Taşkınsu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bahçeleri ilk kez görenlerin hayranlığını gizleyemediğini söyledi.

Taşkınsu, "Kayısı bahçeleri ilkbaharla çiçek açarak bize doğal güzelliğini sunuyor. Buraya geldiğimiz zaman beyazın göz kamaştırıcı güzelliğiyle karşılaştık. Buraları her yıl doğaseverler, doğa fotoğrafçıları, turistler, gelin ve damatlar geziyor." dedi.
Bahçelerin oldukça ilgi gördüğünü belirten Taşkınsu, şöyle konuştu:"Buraya gelenler fotoğraf çektirip anılar biriktiriyor. Hatta uçakla gelenler gökyüzünden bu bahçeleri görüp Iğdır 'a indikten sonra ilk olarak kayısı bahçelerini ziyaret ediyor ve fotoğraf çektirmek istiyor. Bu bahçeler ilkbaharın gelmesiyle ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle fotoğraf çekmek, yürüyüş yapmak isteyenlerin uğrak noktası durumunda." - "Fotoğraflar çok beğeniliyor"Bahçelerde fotoğraf çalışması yapan Mert Ekmekçi de "Yılın belli dönemlerinde bu bahçelere gelip fotoğraflayarak, bunları sosyal medyada ve farklı platformlarda kullanıyorum. Bu bahçeler için hem yerelde hem de uluslararası platformlarda Iğdır 'ın tanıtım yüzü diyebiliriz. Bu bahçelerde çektiğimiz fotoğraflar çok beğeniliyor." dedi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/kayisi-bahceleri-beyaz-gelinligi-ile-ziyaretcilerini-buyuluyor-igdir-817142.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.