犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Sokağa çıkmayan yaşlı kadın doğal sebze yetiştirerek gününü geçiriyor

投稿日:

Kadının bahçede sebze dikmesi
-Bahçede geçinmesi
-Hatice İncesu’nun konuşması

( MALATYA ) MALATYA

- Malatya’da yaşlı bir kadın, yeni tip korona virüs nedeniyle sokağa çıkamayınca evin bahçesinde sebze yetiştirerek günün geçiriyor. Arguvan ilçesinde yaşayan ve korona virüs nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 70 yaşındaki Hatice İncesu, kısıtlamadan dolayı evde sıkıldı. Evlerinin bahçesinde toprakla uğraşan ve sebze diken yaşlı kadın, zamanını olumlu şekilde değerlendirdiği gibi bahçede çalışmasından aynı zamanda hareket etme fırsatı da bulmuş oluyor. Gününü nasıl geçirdiğiyle ilgili konuşan Hatice İncesu, “Zor günlerden geçiyoruz. Ama sabredelim yakında hepsi geride kalacak inşallah. Hepimizin sağlığı için sosyal mesafemize dikkat edelim genç yaşlı demeden mümkün olduğunca evde kalalım Çünkü evde hayat var sloganına uymamız lazım” ifadelerini kullandı. Covid-19 tedbirleri nedeniyle 65 yaş ve üzerinin sokağa çıkma kısıtlaması bulunması nedeniyle evde sıkılanlara önerilerde bulunan Hatice İncesu , “Kırsalda oturan vatandaşlarımızda benim gibi bahçede toprakla buluşusun. Zamanı olumlu şekilde geçirsinler. Doğal domates, salatalık ve biber ekin, hem doğal beslenirsiniz, hem vücudunuz hareket eder, hem de zamanınızı olumlu şekilde değerlendirirsiniz. Çünkü ben öyle yapıyorum” dedi.
70 yaşında olduğunu ve böyle bir salgını hayatında görmediğini belirten İncesu, “Oğlum ve gelinim İstanbul’da yaşıyorlar. Arguvan da bekar oğlumla beraber kalıyorum. Tam 70 gündür toprakla buluşuyorum. Zamanım bu şekilde geçiyor. Bahçemde çalışıyorum, doğal ürün üretiyorum, geziyorum stres atıyorum” diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/sokaga-cikmayan-yasli-kadin-dogal-sebze-yetistirerek-gununu-geciriyor-828982.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.