犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Kırmızı listeyle koruma altına alınan köpek balığı ölü olarak sahile vurdu

投稿日:

ölü köpek balığının fotoğrafını çeken gençten detay
-ölü olarak kıyıda yatan köpek balığından detay

( ÇANAKKALE ) ÇANAKKALE

- Çanakkale kent merkezinde altı solungaçlı canavar olarak bilinen boz camgöz türü köpek balığı, ölü olarak sahile vurdu. Çanakkale’de bu akşam saatlerinde sahilde yürüyüş yapan vatandaşlar, kıyıya yaklaşık 1,5 metre uzunluğunda ölü ve boydan boya yarılmış bir köpek balığı vurduğunu gördüler. İlk önce tedirgin olan vatandaşlar, daha sonra ölü köpek balığının bol bol fotoğraflarını çektiler. Kırmızı listeyle koruma altında Kıyıya vuran köpek balığının, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) tarafından kırmızı listeyle koruma altında tutulan, nesli tükenmekte olan ve Latince ismi "Hex Anchus Griseus" altı solungaçlı köpek balığı olduğunu belirten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Deniz Biyolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezginer Tunçer, “Halk arasında bu balık boz cam göz olarak bilinen bir balık. Altı yarıklı canavar olarak tabir edilen balık hassas türler arasında bulunmakta ve boyları 5 metreye kadar ulaşmakta. Balık büyük ölçüde zarar görmüş durumda. Karın bölgesinden yaralanmış. Benim tahminim bu zarar büyük tekneler tarafından verilmiş. Çünkü bizim küçük balıkçılarımız bundan korkarlar ve zarar vermezler. Bu balığın bir özelliği ise canlı doğuruyor izlenimini veren derin deniz balıklarındandır. Bu balık kesinlikle insanlara saldırabilen bir balık değildir. Balık çok derin sularda yaşamaktadır” dedi.
Kısa sürede kokmaya başlayan köpek balığından rahatsız olan vatandaşlar, durumu belediye ekiplerine bildirilirken, boydan boya yarılan köpek balığının kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü henüz belirlenemedi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/kirmizi-listeyle-koruma-altina-alinan-kopek-baligi-olu-olarak-sahile-vurdu-829237.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.