犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Hatay mozaikleri EXPO’ya hazırlanıyor

投稿日:

Mozaikler genel detay
-Mozaikler detaylar
-Cumhurbaşkanı Erdoğan mozaiği
-Mozaikler yapılırken detaylar
-Mozaik bilekler detay
-Elif Kocaoğlu Kültekin röportaj
-Mozaikler detay
-Mozaik küpeler detay
-Mozaikler hazırlanırken detaylar

( HATAY -ÖZEL)-Mozaik Ustası Elif Kocaoğlu Kültekin, EXPO için mozaik hazırlıklarına devam ettiklerini ve genel olarak hediyelik eşya üzerine çalıştıklarını belirtti HATAY

- Hatay’da "Medeniyetler Bahçesi" temasıyla düzenlenecek olan EXPO 2021 için mozaik ustaları, hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor. Mozaik ustası Elif Kocaoğlu Kültekin EXPO için kendi üretimlerini yaptıklarını, tasarımlar hazırladıklarını söyledi.

Gelecek yıl "Medeniyetler Bahçesi" temasıyla düzenlenecek organizasyona ev sahipliği yapacak olan Hatay’da mozaik ustaları da hazırlıklarını sürdürüyor. Mozaik Ustası Elif Kocaoğlu Kültekin, EXPO için mozaik hazırlıklarına devam ettiklerini ve genel olarak hediyelik eşya üzerine çalıştıklarını belirtti.
Mozaik Ustası Elif Kocaoğlu Kültekin, EXPO’nun Hatay için bir fırsat olduğunu ve tanıtım açısından faydalı olacağını belirterek “Hobi olarak başladığım mozaik sanatına yaklaşık 15 yıldır devam ediyorum. 5 yıl amatörce, 10 yıldır profesyonel olarak uğraşıyorum bu sanatla. EXPO Hatay için inanılmaz bir fırsat, bu sadece mozaik için değil, gastronomi, endemik bitkiler ve tarihi açısından her anlamda inanılmaz bir tanıtım olacağını düşünüyorum. Bizlere de orada yer verileceği için bizde kendi üretimimizi yapıyoruz, hazırlıklarımıza başladık, devam ediyoruz. Bizim çalışmalarımız bu yöreye ait arkeoloji müzesinde olan eserlerin replikalarını yapıyoruz. Çünkü buraya gelen insanlar Arkeoloji Müzesi’ni gezecekler, aynı zamanda onlara benzer hediyelik eşya almak isteyecekler. Birde özel tasarımlarımız olacak. Sergilenmesi planlanan mozaik için çok geniş bir alan ayrılmış ve inanılmaz güzel olacağını düşünüyorum. Çünkü özel bir tasarım olacak, tasarımı ile Mustafa Kemal Üniversitesi ilgileniyor. Bir hikaye eşliğinde yapılması planlanıyor. Hatay’da yaşayan medeniyetlerin hikayesi oluşturulup, planlanıyor. Hatay tanıtımı için başarılı olacaktır” dedi.
Tasarımlarını daha çok hediyelik olarak yaptıklarını belirten Kültekin, “Daha çok hediyelik eşya üzerine çalışıyoruz. Çünkü buraya gelen misafirler Hatay’a özgü bir şey almak istedikleri zaman ya mozaik ya ipek alacaklar. Doğal olarak hem maddi hem manevi onları sarsmayacak hediyelik, masa, duvar süsü gibi ürünleri almak isteyecekleri için biz genelde çalışma ve tasarımlarımızı onlara yönelik yapıyoruz” diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/hatay-mozaikleri-expo-ya-hazirlaniyor-843418.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.