犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Karavanlarla dünya turuna çıkan yabancı gezginler Türkiye'ye hayran kaldı - AĞRI

投稿日:

- Türkiye'nin en yüksek rakımlı gölü Ağrı 'daki Balık Gölü - Fransa ve İsviçre'den farklı kültürleri tanımak amacıyla karavanlarla dünya turuna çıkan 2 aile - Yabancı uyruklu 2 ailenin çocuklarıyla Balık Gölü'nde 3 günlük mola vermesi - Doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Türkiye'nin en yüksek rakımlı gölünde dinlenen Avrupalı gezginler - Gezginlerin semaver çayı içmesi, çocuklarınında köydeki çocuklarla oyunlar oynaması - Tanyolu köyünde bulunan üniversite öğrencisinin gezginlerle köylüler arasında tercümanlık yapması - Fransız Karen Sayas ile röportaj - İsviçreli Philippe Neyroud ile röportaj - Gezginlerin semaver çayı içip tekne ile gölün üzerinde gezerek manzaranın tadını çıkarması - Gezginlerin Tanyolu köyünde yaşayan vatandaşların evinde misafir edilmesi - Gezginlerin Türkiye ve Balık Gölü'ne hayran kalması - Gezginlere yemek ikram edilmesiKaravanlarla dünya turuna çıkan yabancı gezginler Türkiye'ye hayran kaldı - Fransa ve İsviçre'den farklı kültürleri tanımak amacıyla karavanlarla dünya turuna çıkan ve 1,5 yılda yaklaşık 20 ülkeyi gezen iki aile, doğal güzellikleriyle ünlü Ağrı 'nın Balık Gölü'nde mola verdi - Semaverde çay içip gölde tekne turu attıktan sonra yöre sakinlerinin evlerine davet ettiği gezgin aileler, köylülerin ikramda bulunduğu yemeklerin tadına baktı - "İran, Özbekistan, Kazakistan ve Gürcistan'ı gezdikten sonra tekrar Türkiye'ye döneceğiz. Türkiye'yi çok seviyorum. Türkiye'deki insanlar çok sıcak kanlılar. Balık Gölü çok huzurlu ve oldukça güzel bir yer" - İsviçreli Philippe Neyroud: - "Burası çok güzel ve herkesin gelip görmesini tavsiye ederim. Ağrı Dağı'nı gördükten sonra Mersin ve Gaziantep'e gideceğiz. Birkaç ülke daha gezdikten sonra İsviçre'ye geri döneceğiz"AĞRI (AA) - ABDULLAH SÖYLEMEZ - Fransa ve İsviçre'den farklı kültürleri tanımak amacıyla karavanlarla dünya turuna çıkan ve 1,5 yılda yaklaşık 20 ülke gezen yabancı uyruklu iki aile, Türkiye'nin doğal güzellikleri ve misafirperverliğine hayran kaldı.İsviçreli Philippe - Saby Neyroud ve Fransız Karen - Yoan Sayas çiftleri, çocukları ve yanlarına aldıkları köpekleriyle tam donanımlı karavanlarıyla 1,5 yıl önce önce dünya turuna başladı.
Farklı zamanlarda aynı güzergahlarda İspanya, Portekiz, İtalya, Avusturya ve Yunanistan'ın ardından Türkiye'ye gelen Avrupalı gezgin ailelerin yolu Bursa'da kesişti.Bursa'da tanışarak turlarına birlikte devam etme kararı alan çiftler, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kapadokya, Trabzon, Rize, Ardahan ile Kars illerini gezdikten sonra Ağrı 'nın Taşlıçay ilçesine 28 kilometre uzaklıktaki Balık Gölü'nde 3 günlük mola verdi.Doğal güzelliğiyle göz kamaştıran Türkiye'nin en yüksek rakımlı gölünde dinlenen Avrupalı gezginler, semaver çayı içip tekne ile gölün üzerinde gezerek manzaranın tadını çıkardı. - Gezginler köylülerle sohbet ederken çocukları da yöredeki çocuklarla oynadıÇiftlerin 6 - 15 yaş aralığındaki çocukları da Tanyolu köyündeki çocuklarla arkadaş olup gölün kenarında taşları üst üste koyup çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendi.Köydeki vatandaşlar da evlerine davet ettikleri Avrupalı misafirlerine yemek ve çay ikram ederek, bir üniversitenin İngilizce bölümünde okuyan üniversite öğrencisinin konuşmalarını tercüme etmesiyle sohbet etti.Karen Sayas, AA muhabirine, oğlu ve eşiyle Fransa'dan başladıkları dünya turunda ilk olarak İspanya'ya gittiklerini söyledi.

İspanya, Fas, İtalya ve Yunanistan'da gezerken yeni kültürleri tanıyıp tarihi ve doğal yerleri gördüklerini belirten Sayas, şöyle konuştu:"Daha önce arkadaşlarım buraya gelmişti. Balık Gölü'nün çok güzel bir yer olduğunu söylediler, biz de onların tavsiyesiyle geldik. İran, Özbekistan, Kazakistan ve Gürcistan'ı gezdikten sonra tekrar Türkiye'ye döneceğiz. Geçen sene kasım ayında turumuza başladık ve buradan ne zaman gideceğimizi de bilmiyoruz. Türkiye'yi çok seviyorum. Türkiye'deki insanlar çok sıcak kanlılar. Balık Gölü çok huzurlu ve oldukça güzel bir yer." - "Burası çok güzel ve herkesin gelip görmesini tavsiye ederim"Philippe Neyroud ise geçen yıl başladıkları dünya turu kapsamında yaklaşık 20 ülkeyi gezdiklerini, arkadaşlarının Türkiye'yi çok sevdiğini ve övgüyle anlatmaları dolayısıyla buraya geldiklerini anlattı.İstanbul, Yedigöller ve Safranbolu'yu çok beğendiklerini dile getiren Neyroud, "Karavanla dünya turuna çıkmak çok kolay. 2 hafta önce Balık Gölü'ne gelen bir arkadaşımız burayı bize tavsiye etti. Biz de gelip gördük. Burası çok güzel ve herkesin gelip görmesini tavsiye ederim. Ağrı Dağı'nı gördükten sonra Mersin ve Gaziantep'e gideceğiz. Birkaç ülke daha gezdikten sonra İsviçre'ye geri döneceğiz." diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/karavanlarla-dunya-turuna-cikan-yabanci-gezginler-turkiye-ye-hayran-kaldi-agri-846633.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.