犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Vali Aydoğdu, Ihlara Vadisi’ni dünyaya en iyi şekilde tanıtacağız”

投稿日:

Vadi drone görüntüsü
-Vadi yürüyüş drone görüntüsü
-Vali ve katılımcılar vadide yürüyüş
-Vadi gezisi
-Vali Açıklama
-Detaylar

( AKSARAY -DRONE) AKSARAY

- Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasında yer alan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi doğa yürüyüşleri içinde büyük ilgi görüyor. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu eşi Mine Aydoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, sporcular, öğrenciler ve kamu kurum amirleri ile birlikte Ihlara Vadisi’nde doğa yürüyüşüne katıldı.
Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yaklaşık 120 kişinin katıldığı etkinlikte Melendiz Çayı’nın geçtiği doğa ve tarihi değerleri barındıran vadi içerisinde yürüyüş yapan Vali Hamza Aydoğdu, Ihlara Vadisinin tabi güzellikleri ile Kapadokya bölgesinin incisi olduğunu belirtti.
Yürüyüş boyunca hır yıl 500 binin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşan Ihlara Vadisi ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’dan bilgi alan Vali Aydoğdu, içerisinde dört mevsim akan Melendiz Çayı, muhteşem bitki örtüsüyle Kapadokya içerisindeki ayrı bir güzelliğe sahip Ihlara Vadisine daha çok turistin gelmesini sağlayacak projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.
Vali Aydoğdu yürüyüş sonunda yaptığı açıklamasında, “Gençlik Merkezindeki sporcular birim amirleri ile beraber 7 km yürüyüş yaptık. Ihlara vadisi gerçekten görülmeye değer tarihi bir değer. Dünyanın yaşam olan ilk kanyonlarından birisi. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken Ihlara Vadisini öncelikle Türkiye’ye ve bütün dünyaya tanıtmak. Bununla ilgili yaptığımız stratejik planlarımız var. Bunları yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklayacağız” dedi.
Anadolu toprakları üzerinde farklı medeniyetlere beşiklik etmiş böyle yerlerin az bilinmesi veya bilinmemesi tarihimiz ve kültürümüz açısından çok üzüntü verici bir durum olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu, “Bu yerlerin tanıtılması için Aksaray’ın bütün dinamikleri ile birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonraki süreçte Türkiye’de değişik kesimlerde insanları buraya çağırıp Pazar yürüyüşlerini hep birlikte devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.
Yürüyüş etkinliğine katılan katılımcılara teşekkür eden Vali Aydoğdu Ihlara Vadisinin tabi güzelliklerini muhteşem olarak niteleyerek, vadiyi hiç görmeyen veya gezmeyen Aksaraylıları da vadiyi görmeye ve doğa yürüyüşleri için vadiye gezmeye davet etti.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/vali-aydogdu-ihlara-vadisi-ni-dunyaya-en-iyi-sekilde-tanitacagiz-850767.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.