犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Konya'da sanatçılar sülünleri doğayla buluşturdu

投稿日:

- Hüyük Muhtarlar Derneği Başkanı İlkay Ceylan'ın doğaya sülün salması, açıklaması - Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem'in sanatçılarla sülünleri doğaya bırakması ve açıklaması - Heykeltıraş Meral Aran Kaysı'nın teşekkür etmesi - Sülün kuşları - Muhtarların sülünleri farklı alanlara bırakması ve açıklamasıKONYA (AA) - Konya 'nın Hüyük ilçesindeki "Sonsuz Şükran Köyü"nde yaşayan sanatçılar, doğaya sülün bıraktı.Hüyük Belediyesinin girişimleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün katkısıyla ilçeye getirilen 250 sülün, tabiatla buluşturuldu.Çavuş Mahallesi'nde sanatçılara ait kerpiç evlerin yer aldığı "Sonsuz Şükran Köyü"ndeki gölet çevresine de sülünler, Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ve sanatçılar tarafından salındı.Çiğdem, "Eminim ki doğamız, tabiatımız için çok iyi, çok faydalı olacaklar. İlçemizde yaban hayatı çeşitliliğini artırmak ve ekolojik dengenin korunması için bu sülünleri bölgemizdeki doğal alanlarla buluşturduk. Vatandaşlarımızın ve özellikle avcılarımızın bu güzelim hayvanların kıymetini bileceğine ve sahip çıkacağına yürekten inanıyorum." dedi.
Hüyük Muhtarlar Derneği Başkanı İlkay Ceylan ise son dönemde yürütülen çalışmalarla bölgedeki keklik sayısında artış gözlendiğini, bunun yanı sıra doğaya salınan sülünlerin artmasının önem taşıdığını söyledi.

Heykeltıraş Meral Aran Kaysı da "Başkanımıza, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerine, bu güzel varlıkları doğamıza kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/konya-da-sanatcilar-sulunleri-dogayla-bulusturdu-873379.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.