犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Anne kedi, dekoratif küpün içinde dördüz yavru doğurdu

投稿日:

İş adamı Irak’ın ev ziyareti
-Küpün içindeki yavruları kontrol etmesi
-Daha sonra gelen anne kediyle ilgilenmesi
-Anne kedinin küpün içine girmesi
-Küpün içerisinden görüntü
-Röportaj
-Yavru kedilerden detaylar

( VAN ) -- Bahçedeki küpün içinde kedi yavrularını görünce şok oldular- Yavru kediler üşümesin diye küpü örtüyle sardılar VAN

- Van’ın merkez Edremit ilçesinde bir iş adamına ait evin bahçesine dekoratif amaçlı bırakılan küpün içine bir kedi dördüz yavru dünyaya getirdi. Edremit ilçesinde yaşayan ve hayvanlara olan sevgisiyle tanılan iş adamı Feridun Irak’a ait olan evin bahçesine dekoratif amaçlı bir küp bırakılmıştı. Yazlık olarak kullanılan evde sürekli hamile bir kedinin bahçede gezdiğini fark eden Irak ailesi, günler sonra kedinin doğum yaptığını anladı. Aile, kedinin nerede doğum yaptığını fark edemedi. Bahçede kedi sesi duyan komşuları, evin önünde dekoratif amaçlı bırakılan küpün içinde kedi yavrularıyla karşılaştı. Kedinin doğum için bir küpü tercih etmesi şaşkınlıkla karşılandı. Irak, yazlık olarak kullandıkları evde havaların soğumasıyla birlikte kedilerin üşümemesi için de küpü bir örtüyle sardı. Dördüz olan yavru kediler ile annelerinin durumlarını takip eden Irak, bunun için de yazlık eve sürekli ziyaret gerçekleştiriyor. “Küpü güvenli hissetmiş” İHA muhabirine konuşan iş adamı Feridun Irak, anne kedinin güvenli bulduğu küpün içinde doğum yaptığını belirtti.
İlk kez karşılaştıkları durum karşısında şaşkınlık yaşadıklarını ifade eden Irak, “Yaz aylarını geçirdiğimiz evimizin bahçesinde dekoratif amaçlı koyduğumuz bir küp var. Van’a geri döneceğimiz bu son günlerde bahçedeki küpün içinde bir anne kedinin 4 yavru dünyaya getirdiğini fark ettik. Anne kedi büyük ihtimal küpün içini güvenli hissetmiş. Biz de kedilerine gerekli özeni göstererek takip ediyoruz. Evimizin bulunduğu site 20 dönümlük bahçenin içindedir. Dolayısıyla anne kedi buradaki doğal ortamlarında yaşamaktadır. Kedilerin yanı sıra kirpi, hatta nadiren küçük yılanlarla da karşılaşıyoruz. Çok çeşitli kuş ve kelebekler de bulunuyor. Bunların hepsi doğal ortamlarda hayatlarını devam ettiriyorlar” dedi.
“Küpün içinde dördüz yavrular var” Anne kedinin küpün içinde dördüz yavru doğurduğunu dile getiren Irak, “Bizler de kendilerini takip ediyoruz ve anneyi beslemeye çalışıyoruz. Anne kediyi hamile halini dolaşırken görüyorduk. Bir ara hamileliğinin gittiğini ve yavrularını fark etmiştik. Ancak küpün içinde yavruladığını birkaç gün sonrasında fark ettik. İlk olarak komşumuzun Beritan isimli kızı fark etmişti. Beritan’ın bizi haberdar etmesiyle durumdan haberimiz oldu” diye konuştu.
(YLM-MSA-Y)

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/anne-kedi-dekoratif-kupun-icinde-dorduz-yavru-dogurdu-879472.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.