犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Menderesleri ile ünlü Perşembe Yaylası hayran bırakıyor

投稿日:

Drone ile yayla
-Mendereslerden yakın plan
-Vatandaşlar ile röp.
-Hayvan sürülerinden ve insanlardan detaylar

( ORDU - ÖZEL- DRONE)- Ordu’nun bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası- Menderesleri ve yeşilin her tonu ile hayran bırakan yayla, rüzgar sesi eşliğinde doyumsuz bir manzara sunuyor ORDU

- Ordu’nun Aybastı ilçesinde bulunan menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası, doyumsuz manzarası ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Uçsuz bucaksız ormanları, doğal kaynak suları ile yemyeşil vadilerin arasından dökülen akarsularıyla doğa harikası olan Karadeniz yaylaları, yılın her mevsiminde ziyaretçilerine ayrı bir manzara sunuyor. Ordu'nun menderesleri ile ünlü bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası da yaz aylarında olduğu gibi sonbahar, kış ve ilkbahar aylarında da ziyaretçilerini ağırlıyor. Çimlerle kaplı yaylada mendereslerin aralarında otlayan hayvanlar da doğaya farklı bir güzellik katarken, haftanın her günü stresten uzaklaşmak isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Yeşilin her tonunun bulunduğu yaylada vatandaşlar, fotoğraf çektirip bu anları ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmiyor. "Herkes muhakkak gelip görmeli" Aybastı Perşembe Yaylası’nı ailesi ile birlikte dolaşan Enver Koyuncu, “Çok mükemmel, hele ki bu aylarda havaların bu şekilde güneşli olması daha da ayrı bir güzellik kattı. Herkes burayı gelip görsün, buradaki koyunların da ayrı bir güzelliği vardır. Yayladaki bu çimenin zemini o kadar mükemmel ki, Türkiye’nin gözbebeği diyebilirim. İnsanlar muhakkak gelip görmeli” dedi.
İbrahim Güzel isimli vatandaş da, “Ordu’nun yaylaları zaten doğa harikası. Burası sayılı mendereslerden bir tanesi, şuan sezon bitme aşaması ama havalar güzel” şeklinde konuştu.
“Diyarbakır’dan sadece buraları görmek için geldim" Diyarbakır’dan gelen Mesut Kır, “Burası zaten coğrafya kitaplarında da görüyoruz. Menderesler denildiği zaman burası örnek olarak çıkıyor. Gayet güzel ve manda yoğurdu ile meşhur bir yayla. Yayla turizmi için Perşembe Yaylası çok elverişli. Ben kendim Diyarbakır’dan sadece buraları görmek için geldim. İnsanları da çok iyi, çok şefkatli” ifadelerine yer verdi.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/menderesleri-ile-unlu-persembe-yaylasi-hayran-birakiyor-882784.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.