犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Çukurova'da yetiştirilen renkli 'gelincik' pamuğunun hasadı yapıldı - ADANA

投稿日:

Çukurova'da yetiştirilen renkli "gelincik" pamuğunun hasadı yapıldı - ADANA - Pamuk tarlası - Renkli pamuk hasadının yapılması - Renkli pamuk ve ondan elde edilen ip - Vali Süleyman Elban'ın pamuk hasadı yapması - Elban'ın konuşması Çukurova'da yetiştirilen renkli "gelincik" pamuğunun hasadı yapıldıADANA (AA) - Adana Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğünce yürütülen "Çukurova'nın Renkli Pamuğu, Tekstilin Yeni Umudu" projesi kapsamında yetiştirilen "gelincik" çeşidi renkli pamuğun hasadı gerçekleştirildi.
Vali Süleyman Elban, Gökçeli Mahallesi'nde hasat için düzenlenen "tarla günü" etkinliğinde, teknolojinin gelişmesi, bilimin ilerlemesi ve yapay malzemelerin çoğalmasıyla doğal ürünlere dönüşün ve çevre hassasiyetinin arttığını söyledi.

Doğal olmayan malzemelerin çok fazla kullanılmasıyla çevreye zarar verildiğini ifade eden Elban, şöyle konuştu:"Bunu bertaraf etmek, doğala en yakın hale getirebilmek için çok fazla emek ve kaynak harcamak zorunda kalıyoruz. Bugün, geliştirilen 'gelincik' gibi doğal renkli ürünler, hem tekstil sanayisinde boya kullanmamızı ve o boyanın çevreye verdiği zararı önleyecek hem enerji ve kaynak kullanmamızda tasarruf sağlayacak hem de ürünlerin daha sonra bertarafı nedeniyle çevrede oluşabilecek zararların önlenmesini sağlayacak. En başta kendi insanımız, doğal malzemelerden üretilmiş kıyafetler giymiş olacak. Bu ve benzeri çalışmalar hem ilimiz hem de insanlık için gerçekten önemli."Elban, yetiştirilen çeşitlerin bundan sonra ülke ve dünya sanayisinde kullanılan doğal ürünlere öncülük etmesi temennisinde bulundu.Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürü Abdullah Çil de enstitülerinde geliştirdikleri tohum çeşitleriyle ilgili bilgi vererek mevcut çeşitlerle ilgili de araştırmaları sürdüreceklerini aktardı.İl Tarım ve Orman Müdürü Adil Alan'ın da konuşmasının ardından Vali Elban ve diğer katılımcılar, "gelincik" çeşidi pamuğun hasadını yaptı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/cukurova-da-yetistirilen-renkli-gelincik-pamugunun-hasadi-yapildi-adana-884333.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.