犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】ERZURUM - 'Türkiye'nin en büyük şelalesi'nde sonbahar güzelliği

投稿日:

ERZURUM - "Türkiye'nin en büyük şelalesi"nde sonbahar güzelliği - Türkiye'nin 11. sakin kenti seçilen Uzundere ilçesinden genel görünüm - Tortum Şelalesinin yenilenen çehresinden görüntü - Tortum Şelalesinden görüntüler - Şelale çevresinden sonbahar görüntüleri - Şelalede fotoğraf çekimi yapan ziyaretçiler - Şelaleden yakın plan görüntüler - Ziyaretçilerde Hakan Bey ile röportaj"Türkiye'nin en büyük şelalesi"nde sonbahar güzelliği - UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen, Erzurum 'un "sakin şehir" unvanlı Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi, gece ışıklandırması, seyir terasları, yürüyüş yolları ve çevre düzenlemesiyle sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyorERZURUM (AA) - İLHAMİ ERKILIÇ - UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne aday gösterilen ve Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyan Erzurum 'daki Tortum Şelalesi, yenilen çehresiyle sonbaharda ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor.Uluslararası Sakin Kentler Birliğince 2016'da Türkiye'nin 11. sakin kenti seçilen Uzundere ilçesindeki şelale, Erzurum Valiliği koordinesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu ile Avrupa Birliği desteğiyle geniş çaplı yapılan çalışmaların ardından, sonbahardaki renk cümbüşüyle doğa ve fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor. Erzurum - Artvin kara yolunun 110. kilometresinde yer alan şelale, gece ışıklandırması, seyir terasları, yürüyüş yolları, çevre düzenlemesi ve sonbaharda büründüğü manzarasıyla adeta ziyaretçilerini büyülüyor.Sonbaharda şelaleyi ziyaret edenler, çevresindeki bitki örtüsünün sarı ve yeşilin tonlarına büründüğü manzarayı cep telefonlarıyla görüntüleyerek, o anları ölümsüzleştiriyor. 21 metre genişliği ve 48 metreden dökülen suyun görüntü ve sesiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan şelale, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerlerinden biri durumunda bulunuyor. - Ziyaretçiler bölgeye hayran kalıyorZiyaretçilerden Hakan Bey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailece Tortum Şelalesi'ne geldiklerini belirterek, "Tortum Şelalesi ülkemizin doğal güzelliklerinden birisi. Gezilip görülecek bir yer." dedi.
Daha önce de şelaleyi gezdiğini anlatan Bey, Erzurum Valisi Okay Memiş ve ilgililerin girişimleri sonucu yapılan çevre düzenlemesiyle şelalenin ayrı bir güzelliğe kavuştuğunu dile getirdi.Bey, fırsat buldukça ülkenin güzel yerlerini gezmeye çalıştıklarını anlatarak, "Tortum Şelalesi sonbaharın renkleriyle büyüleyici güzelliğe bürünmüş. Yağışların az olması ve mevsimden dolayı şelale fazla coşkulu akmıyor ama yine de buraları gezmek çok güzel." diye konuştu.
Ziyaretçilerden Taner Sarı da "Sonbaharın renkleri şelaleye yansımış, insan buraları gezince rahatlıyor. Mutlaka herkesin Türkiye'nin en büyük şelalesini görmesini isterim. Manzarası, doğası, suyun sesi, her şey çok güzel ve huzur verici." ifadelerini kullandı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/erzurum-turkiye-nin-en-buyuk-selalesi-nde-sonbahar-guzelligi-889566.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2020 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.