犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Köylü kadınlar pandemiyi fırsata çevirdi, 81 şehre ürün gönderiyorlar

投稿日:

-kadınların börek baklava lokum açmasından ve pişirmesinden görüntü
--kadınların reçel ev yemekleri yapmasından görüntü
--kadınların açtıkları ürünleri pişirmesinden görüntü
--çalışan kadınlardan görüntü
--Zeyniler Çalı Kuşu Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahinur Makar, röp
--köylü kadınlarla röp

( BURSA - ÖZEL) BURSA

- Bursa’da köylü kadınlar pandemiyi fırsata çevirerek, ürettikleri doğal ürünleri bütün Türkiye’ye gönderiyor. Uludağ’ın eteklerindeki Zeyniler köyünde 43 kadın kooperatif kurarak konak açtı. Kadınlar pandemi tedbirleri kapsamında konaklarını işletemeyince boş durmamak için kolları sıvadı. Kadınlar, turşu, reçel, tatlı gibi doğal malzemelerden yaptıkları ürünleri ziyarete gelenlere sunuyor. Onlarca çeşit doğal ürünü elleriyle hazırlayan kadınlar bu ürünleri paket servis ve kargoyla Türkiye’ye göndermeye başladı.
Köylü kadınların ürettiği onlarca çeşit doğal ve lezzetli ürün rağbet görüyor. Köylü kadınlar siparişlere yetişemiyor. Sabahtan akşama kadar hamur açıp onlarca ürün pişiren kadınlar mevsim meyvesinden onlarca çeşit reçel ve turşu kuruyor. Yazdan yaptıkları kurutulmuş gıdaları ise her yere gönderiyor. Arı gibi çalışan kadınlar gelen yoğun taleplere yetişmek için arı gibi çalışıyor. Zeyniler Çalı Kuşu Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahinur Makar, "Köyümüz kadınlarıyla kooperatif kurduk. Köyümüzde bulunan konakta köyümüze gelen konuklara yaptığımız doğal ürünleri sunuyorduk. Pandemi dolayısıyla işletmemiz kapanınca biz de yaptığımız ürünleri şehir merkezine paket servisle göndermeye başladık. Türkiye’nin birçok şehrinden gelen siparişleri kargoyla gönderiyoruz. Pandemiyi fırsata çevirdik. Ürettiğimiz ürünleri paket servis ve kargoyla gönderime başladık. Doğal ürünlerle yaptığımız onlarca çeşit doğal ürünü Türkiye’nin bir çok iline gönderiyoruz" dedi.
Köyün kadınları ise, "Biz köy kadınları olarak birlik beraberlik içindeyiz. Konakta doğal ürünlerimizi gelen konuklara ikram ediyordum. Pandemi dolayısıyla konakta servis veremeyince biz de hazırladığımız el emeği doğal ürünleri göndermeye başladık. Çok sipariş geliyor, ürünlerimiz beğenildiği için çok memnunuz" şeklinde konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/koylu-kadinlar-pandemiyi-firsata-cevirdi-81-sehre-urun-gonderiyorlar-909541.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.