犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】NEVŞEHİR - Beyaza bürünen Kapadokya'da turistler kar topu oynadı

投稿日:

- Kapadokya'daki Güvercinlik Vadisinden görüntüler - Kar topu oynayan yerli turistler - Bölgeyi gezenlerden Rahşan Özcan ile röportaj - Turist rehberi Aykut Babadoğan ile röportaj - Öğrenci grubuyla bölgeye gelenlerden Mehmet Çolak ile röportaj - Turistlerin kar topu oynamasıBeyaza bürünen Kapadokya'da turistler kar topu oynadıNEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin peribacaları, yer altı şehirleri ve kayadan oyma tarihi yapılarıyla ünlü turizm merkezi Kapadokya'da, rakımı yüksek alanlarda başlayan kar bölgeyi beyaz örtüyle kapladı.Kapadokya'da dün gece başlayan yağmur, sabah bazı yerlerde kara dönüştü. Nevşehir 'in Uçhisar beldesindeki Güvercinlik Vadisi'ne gelen turistler, buradaki kuşlara yem verip bölgenin karla bütünleşen doğal güzelliklerini fotoğrafladı. Bırakılan yemleri yemeye çalışan güvercin ve serçelerin yarışı güzel görüntü oluşturdu.Adana'dan Kapadokya'ya gelen öğrenci grubu, beyaz örtüyle kaplı vadi sırtlarında kar topu oynadı.Zaman zaman etkili olan rüzgar bölgeyi gezen turistlere zor anlar yaşatırken, bazıları şemsiyeyle yağıştan korunmaya çalıştı.Bölgedeki turist rehberlerinden Aykut Babadoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, baharın ilk ayında havaların ısınmasını beklerken kar sürpriziyle karşılaştıklarını belirtti.
Babadoğan, "Kapadokya'da 4 mevsimi neredeyse aynı anda yaşıyoruz. Göreme beldesinde yağmur çiseliyordu, burada ise kar var. Misafirlerimiz de bu hava için çok da hazırlıklı değildi ama güzel bir manzara oluştu." dedi.
Yaşadığı Paris'ten tatil için gelen Rahşan Özcan da ikinci kez ziyaret ettiği Kapadokya'yı beyaz örtüyle kaplı bulmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Kapadokya'yı herkesin mutlaka görmesi gerektiğini ifade eden Özcan, "En büyük hayalim Kapadokya’yı kar altında görmekti. Bugün bu arzuma kavuştum ve bu sayede hayatımın en güzel tatilini yapıyorum. Fotoğrafları paylaştığımda birçok arkadaşım da buraya gelmek istediğini söyledi.

" diye konuştu.
Okul arkadaşlarıyla Adana'dan bölgeye gelen Mehmet Çolak, kar yağışının gezileri için olumsuzluklar doğursa da bölgeye farklı güzellik kattığını belirtti.

http://beyazgazete.com/video/webtv/yasam-11/nevsehir-beyaza-burunen-kapadokya-da-turistler-kar-topu-oynadi-923564.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.