犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Kayserili balıkçılar: 'Bu sene palamut iyiydi, hamsi büyüyemedi'

投稿日:

- Balık tezgahlarından görüntü
-- Balıklardan görüntü
-- Mehmet Boran'ın açıklamaları
-- Detaylar

( KAYSERİ ) Kayserili balıkçılar: "Bu sene palamut iyiydi, hamsi büyüyemedi"- Hamsinin kilosu 24, somon 29, Çupra 39 TL- Balıkçı Mehmet Boran:- "Vatandaş sezonun balığı ne' diye soruyor, taze hangisini buldularsa onu yesinler" KAYSERİ

- Kayseri'de bulunan balıkçılarda hareketlilik yaşanırken, Karadeniz hamsinin kilosu 24, istavritin kilosu 19, uskumrunun kilosu 19, alabalığın kilosu 24, somonun kilosu 29, çupranın kilosu 39, levreğin kilosu ise 47 TL'den satılıyor. Balık sezonunun sonuna yaklaşıldığını aktaran Balıkçı Mehmet Boran; "Bu dönemde müşteriler, 'sezonun balığı ne?' diye soruyor. Bu dönemde taze hangi balığı buldular ise onu yesinler" dedi.
Balıkta sezonun sonuna doğru geldiklerini aktaran Balıkçı Mehmet Boran, yağışların zamanında yağmamasından dolayı hamsinin bu yıl büyüyemediğini kaydetti.
Boran; "Bu dönemde müşteriler, 'sezonun balığı ne?' diye soruyor. Bu dönemde taze hangi balığı buldular ise onu yesinler. Hamsinin de sonuna geliyoruz. Malum bu sene hamsi büyüyemedi. Yasağa da girmesine rağmen, yağışların zamanında gelmemesinden dolayı hamsi büyüyemedi. Her keseye uygun balık var. Vatandaşlarımız bu dönemde de balık tüketsinler. Çünkü pandemiden dolayı en sağlıklı yiyecek balıktır. Vatandaşlarımıza doğal ürünler tüketmeye gayret göstersinler diyorum. Fiyatlarımız normal seyirde devam ediyor. Av yasağı 1 Nisan ile 15 Nisan’a kadar sürenler var. Ancak bu balıkçılığın bittiği anlamına gelmiyor. 12 ay boyunca balıkçılık devam ediyor. Gırgırlara ve trollere yasak geldiğinde teknelerimiz balık çekmeye devam ederler. Küçük çaplı avlanmalar devam eder. Az da olsa taze ürün bulunur. 12 ay boyunca balık olur" dedi.
"Hamsi bu yıl küçük oldu ama taze oldu" Yağışın zamanında gelmemesinden dolayı hamsinin büyüyemediğini belirten Mehmet Boran; "Balığın dönemi hamsi ile başlamaz. Balıkçılıkta Eylül ve Ekim aylarında 45 gün süre ile palamutla başlar. Bu senede palamut gayet iyiydi. Palamudun çok çıkması, hamsinin az çıkması demektir. Çünkü palamut hamsiyi tüketir. Bir palamut günde 1 kilo kadar hamsi tüketir. Yağışlarda gecikip, palamutta çok çıkınca hamsinin azalmasına neden olur. Çünkü palamut hamsiyi tüketti, yağış azaldı dolayısı ile hamsi büyüyemedi. Av yasağı, olumlu bir karardır. Büyümesi için ama yağış zamanında gelmeyince, balık büyüyemedi. Ancak olmadı değil, oldu. Küçük oldu ama taze taze oldu" ifadelerini kullandı.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/kayserili-balikcilar-bu-sene-palamut-iyiydi-hamsi-buyuyemedi-927052.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.