犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】Bakan Dönmez: “Elektrik ve doğalgazda yatırım hedefimiz 612 milyon lira”

更新日:

Bakan Dönmez konuşması
-Salona girişi
-Salondan detay

( KONYA ) KONYA

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Konya’da 2021 yılı içerisinde elektrik ve doğalgazda yatırım hedeflerinin 612 milyon lira olduğunu belirterek, şehirde 4 biyokütle, 2 hidroelektrik, 2 rüzgar ve 1 termik santrali olduğunu söyledi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çeşitli program ve açılışlar için Konya’ya geldi. İlk olarak Konya Valiliğini ziyaret eden Bakan Fatih Dönmez, ardından Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen Enerji Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.
Programda konuşan Bakan Dönmez, Konya’nın 2002 yılında kamu ve özel sektörde 11 milyon liralık yatırım alırken, bu alanda 2020 yılında 1 milyar 42 milyon liralık yatırım yapıldığını söyledi.

“Elektrik ve doğal gazda yatırım hedefimiz 612 milyon lira” Toplamda 18 yılda yapılan yatırım tutarının 6 milyar lira civarında olduğunu kaydeden Fatih Dönmez, “İnşallah bu yıl içerisinde de elektrik ve doğal gazda yatırım hedefimiz 612 milyon lira. Konya sadece bir sanayi kenti değil aynı zamanda tarım kenti. Özellikle iç turizm başta olmak üzere turizm ve hizmet sektörünün hızlı geliştiği bir yer ama aynı zamanda enerji kenti. Çünkü hamdolsun Konya'mızın başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerji potansiyelinin en yüksek olduğu kentlerden birisi. Yerel yöneticilerimize de teşekkür ediyoruz. Şu anda Konya sınırları içerisinde dünyadaki en büyük güneş enerjisi santrali inşaatı devam ediyor. Karapınar’da bin megavat kurulu gücündeki tesis devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile güneş paneli üretim fabrikasını hizmete almıştık. O günden bugüne artık bu panelleri santral sahasında monte etmeye ve üretmeye başladık. İnşallah iki yıl içerisinde bin megavatlık kurulu gücü de tamamlamış olacağız” dedi.
“Konya nüfusunun hali hazırda yüzde 68’i de çağdaş, kaliteli ve çevreci kullanır hale geldi” Konya’da 4 adet biyokütle santrali olduğunu anlatan Dönmez, “Daha çok hayvansal atıkların bertarafı ve değerlendirilmesi konusunda 90 megavatlık bir tesisten bahsedebiliriz. 2 tane hidroelektrik santralimiz, 2 tane rüzgar 1 tane termik olmak üzere toplamda bin 580 megavatlık bir kurulu gücümüz de söz konusu. Konya 2004 ve 2005 yılından bu yana doğal gaz kullanan illerimizden bir tanesi. Bugüne kadar da 15 ilçeye yaklaşık Konya nüfusunun yüzde 85’ine denk gelen kısımda doğalgaz erişim söz konusu. Konya nüfusunun hali hazırda yüzde 68’i de çağdaş, kaliteli ve çevreci kullanır hale geldi. Geriye kalan 16 ilçemizde ne olacak? İşte bugün burada yerel yöneticiler ve sektörümüzün temsilcileri ile birlikte kalan ilçelerimize ne zaman nasıl doğal gaz götürebiliriz bunun müzakerelerini yaptık. Öncelik tabii ki nüfusu daha yüksek olan ilçelerimizden başlamak suretiyle ilçelerimize de zaman içerisinde planlamayla doğalgazı ulaştırmış olacağız” diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/siyaset-3/bakan-donmez-elektrik-ve-dogalgazda-yatirim-hedefimiz-612-milyon-lira-929490.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.