犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】CHP’Lİ ADIGÜZEL’DEN “DENİZ SALYASI” TEPKİSİ: “ŞU ANDA DOĞA BİZE İSYAN EDİYOR”

投稿日:

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, doğanın kirletilmemesi ve tahrip edilmemesi için yıllardır uyarılarda bulunduklarını anımsatırken, Marmara Denizi’ndeki deniz salyasına (müsilaj) sorunu için, “Şu anda doğa bize isyan ediyor. Aslında bu müsilaj değil, doğa yüzümüze tükürüyor. İşletmeleri hoyratça açıp denetlemeyen yönetimlere, hükümetlere isyan ediyor, onların yüzüne tükürüyor” dedi.

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Çanakkale Boğazı’nda deniz salyasını sorununu yerinde inceledi. Boğazda yaptığı açıklamada, kıyı şeridinde deniz salyası oluştuğuna işaret eden Adıgüzel, “Müsilaj denen çevre felaketini görüyoruz. Biz neden yıllarca ormanları kesmeyin, taş ocaklarını hoyratça açmayın, kimyasallarla madencilik yapmayın, sanayi atıklarını arıtmadan derelere bırakmayın, havayı, suyu kirletmeyin, zirai ilaçları kullanırken kontrollü ve zararsız olanları kullanın defalarca neden uyarmıştık? İşte bunun için” dedi.

"DOĞA YÜZÜMÜZE TÜKÜRÜYOR"

Tahribat ve kirlenme sonucu doğanın isyan ettiğini söyleyen Adıgüzel, şunları söyledi:

“Aslında bu müsilaj değil, insanoğluna tepkisini gösteriyor, yüzümüze tükürüyor. İşletmeleri hoyratça açıp denetlemeyen yönetimlere, hükümetlere isyan ediyor, onların yüzüne tükürüyor. Burada şiddetli bir akıntı olmasına rağmen bu durum çok fazla. Bir felaket. Sanayi atıkları, kanalizasyon atıkları nedeniyle denizlerde sayısı azalan balıkların bunları tüketememesi ile orantısız artmasından kaynaklanıyor. Ama aslında pek çok şey buna neden oluyor. Havayı temizleyen ağaçların sayısının azalması, arıtılmamış atık suları, termik santral filtresiz bacaları.

"DOĞA TÜM BUNLARIN HESABINI BİZDEN SORACAK"

Doğa tüm bunların hesabını bizden soracak. O nedenle daha fazla geç olmadan doğayla barışık bir yaşantıya geçmemiz, bütün işletmeleri, çalışmaları doğayla barışık hale getirmemiz lazım. Kimyasal kullanan madenlerin kapatılması, madenlerin sadece uygun yerlerde ve uygun tekniklerle yapılması lazım. Bu doğanın bize son uyarısı. Bu doğal bir felaket değil, aslında doğanın insanlara okuduğu lanettir.”

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.