犬猫動物に関する記事を毎日更新(このサイトは犬猫譲渡等の動物団体とは関係はございません)

犬猫動物御殿

〇DailyMotion動画「dog」

【犬猫動物動画まとめ】TEKİRDAĞ - Çiçek açan lavanta tarlaları göz kamaştırıyor

投稿日:

- Lavanta tarlasından genel detay görüntü - İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ile röportaj - Nurcan Özdemir ile röportajTEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ 'da çiçek açan lavanta tarlaları göz alıcı mor ve eflatun renkleriyle dikkat çekiyor.Kentte üreticilerin son yıllarda yetiştirme kolaylığı ve ekonomik getirisi dolayısıyla kıraç arazilerin değerlendirilmesi için 1200 dekar alanda ekimi yapılan lavanta bitkisinin çiçek açmasıyla tarlalarda görsel şölen yaşanıyor.İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, Tekirdağ 'ın bu güzelliklerini herkesin gelip görmesi gerektiğini söyledi.

Hacıoğlu, salgın stresini atmak isteyenlere lavanta tarlalarının çok iyi geleceğini ifade ederek, "İlimiz genelinde lavantanın 1200 dekarlık alanda üretimi yapılıyor. Foto safari için son günlerde en önemli argümanlardan birisi lavanta. Lavanta tarımının yanında turizme olan katkısı da fazla. İnsanların bu tarlalara gelip fotoğraf çekilmesi, burada doğayla iç içe zaman geçirmesi çok önemli. Bu nedenle 18 - 19 Haziran'da da Lavanta Tarla Günleri düzenleyeceğiz. Ziyaretçiler buradaki görsel şölenle buluşacak." diye konuştu.
İstanbul'un yanı başındaki Tekirdağ 'ın lavanta tarlalarının ziyaret için en uygun konumda olduğuna dikkati çeken Hacıoğlu, şöyle devam etti:"Bugüne kadar özellikle İstanbul'da yaşayan insanalar uzun yollar kat ederek lavanta için Isparta ve Burdur'a foto safari yapmaya gidiyorlardı. Şimdi sadece İstanbul'a 1 saatlik mesafede Isparta ve Burdur'dan daha güzel lavanta bahçeleriyle buluşacaklar. Tekirdağ merkez ve diğer ilçelerde ziyaretçilerimizin mor renkli tarlalarda buluşmasını bekliyoruz. bu amaçla da Lavanta Tarla Günleri düzenleyeceğiz."Lavanta tarlasında fotoğraf çektiren Nurcan Özdemir de mor renkli tarlaların doğal stüdyo gibi olduğunu belirterek, " Tekirdağ 'da kanolalardan sonra çiçek açan lavantalar tarlalara ayrı bir güzellik kattı. Fotoğraf severlerin kesinlikle gelip bu güzellikleri kadrajına yansıtmalı. Buranı manzarası da doğası da havası da çok güzel." diye konuştu.

http://beyazgazete.com/video/webtv/guncel-1/tekirdag-cicek-acan-lavanta-tarlalari-goz-kamastiriyor-947605.html

犬猫コミュニティーチャット

LOADING...

【アクセスランキング】

-〇DailyMotion動画「dog」

Copyright© 犬猫動物御殿 , 2021 All Rights Reserved Powered by AFFINGER5.